„Niech żywność będzie Twoim lekiem, a lek ten Twoją żywnością"

Hipokrates

piątek, 27 lipca 2012

Pizza z wodorostami ? Czemu nie ?!

Przez żołądek do serca ? A może przez żołądek do zdrowia ? :>  Ważne by było smacznie i niskokalorycznie, przynajmniej w większości przypadków ;)
Specjaliści żywienia z Uniwersytetu Glasgow w Szkocji twierdzą, że opracowali odżywczo zbilansowaną pizzę. Posiłek zawiera 1/3 dziennego zapotrzebowania na kalorie, węglowodany, białka, witaminy i minerały.
Pizza ma zawierać wodorosty zamiast soli, co znacznie zmniejszy spożycie sodu z każdą pizzą. Idea stworzenie posiłku, powstała jako odpowiedź na wysokie spożycie tego składnika wraz pożywieniem typu fast - food. Zawartość sodu w jednej porcji pizzy często przewyższa dzienne zapotrzebowanie na ten składnik.


Sól to potwierdzony czynnik, sprzyjający rozwojowi raka żołądka i nadciśnienia tętniczego.Zalecane jej dzienne spożycie to 5 g - mała łyżeczka do herbaty.

Zatem dla własnego zdrowia powinniśmy ograniczać dodawanie soli do przygotowywania potraw na rzecz ziół oraz przypraw (bazylia, oregano, papryka, zioła prowansalskie, czosnek, pietruszka itp.).
Od smaku soli można się odzwyczaić. Ograniczając spożycie soli z dnia na dzień, organizm nauczy się wyczuwać sól,  naturalnie zawartą w produktach :)

Więcej na: http://www.medindia.net/news/nutritionally-balanced-pizza-103590-1.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz